Доктор Джером Бут

Доктор Джером Бут добре відомий британський економіст і провідний експерт з розвиткових ринків.

Бут починав кар’єру в Міністерстві промисловості і торгівлі Великої Британії (Department of Trade and Industry), а потім почав займатися стратегічним плануванням у Міжамериканському банку розвитку (Inter-American Development Bank) у Вашинґтоні.

У 1994-му Бут став керівником аналітичного відділу групи розвиткових ринків в Австралійській і Новозеландській банківській групі (ANZ, Australia and New Zealand Banking Group), де потім його було призначено керівником усього аналітичного відділу. До сфери його відповідальності також входила аналітика валютних ринків і ринків з фіксованою дохідністю.

У 1999 році Бут разом з колегами з інвестиційного банкінґу ANZ заснували Ashmore Group, компанію з управління активами зі спеціалізацією саме на розвиткових ринках. Він став керівником аналітичного відділу і речником компанії. Команда придбала ANZ Emerging Market Fund Management, яка мала на той час активів на $500 млн з лістингом на Лондонській біржі.

Бут активно пропагував інвестиції у розвиткові ринки, стверджуючи, що інвестори мають вкладати в них половину портфелю. Financial Times навіть називала його “ентузіазм стосовно розвиткових ринків “євангелічним”. У 2014 році він видав книгу “Розвиткові ринки у світі догори дном” ('Emerging Markets in an Upside Down World'), у якій піддав критиці теорію фінансів, стверджуючи, що інвестори применшували ризики у розвинутому світі та перебільшували ці ризики на розвиткових ринках.

У 2013 році Джером Бут пішов у відставку з Ashmore Group і залишається Головою Ради управляючих Університету Anglia Ruskin. Джером є доктором філософії і доктором економіки Оксфордського університету, а також бакалавром з географії Брістольського університету.